Hornidura, saneamendua eta arazketa

Aguas del Añarbe-Añarbeko Urak, SA sozietate publikoak kudeatzen du Añarbeko Uren Mankomunitatea, eta Donostia, Errenteria, Hernani, Lasarte-Oria, Pasaia, Oiartzun, Urnieta, Usurbil, Lezo eta Astigarragako udalerrietan bizi diren 317.065 biztanleei ematen die zerbitzua: edateko ura hornitu eta hondakin-uren saneamendu eta arazketa zerbitzua ematen die altan.

Gaur egun 29 langile ditu eta zerbitzuak emateko merkataritza-kontratu bat du ur-kudeatzaile den enpresa batekin; honek 81 pertsona ditu lanean Añarben.

zona influencia anarbe

Gobernu-organoak

Mankomunitatearen Batzarra

Mankomunitatea bere Batzarrak gobernatzen du, zeinak 17 kide dituen, udalerri bakoitzaren biztanleen arabera Udalek izendatuak izan direnak:

  • 15.000 biztanletik beherako udalerrietan ordezkari bat (hortaz, Oiartzun, Urnieta, Usurbil, Lezo eta Astigarragak batzarkide bat bakoitzak).
  • 15.000 eta 50.000 biztanle artean dauden udalerrietan bi ordezkari (hortaz, Errenteria, Hernani, Lasarte-Oria eta Pasaiak bi ordezkari izango dituzte bakoitzak).
  • 100.000 eta 200.000 biztanle artean dauden udalerrietan lau ordezkari (hortaz, Donostiak lau batzarkide izango ditu).
Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

Presidentea

Donostia

47 ordezkatutako botoak

Jaione Hervás Sáez de Arregui

Jaione Hervás Sáez de Arregui

Donostia

47 ordezkatutako botoak

Marisol Garmendia Beloki

Marisol Garmendia Beloki

Donostia

47 ordezkatutako botoak

Miguel Ángel Díez Bustos

Miguel Ángel Díez Bustos

Donostia

47 ordezkatutako botoak

Bernardo Lemos Taberna

Bernardo Lemos Taberna

Errenteria

20 ordezkatutako botoak

José Manuel Ferradás Freijo

José Manuel Ferradás Freijo

Errenteria

20 ordezkatutako botoak

Estibaliz Aldeiturriaga Amuriza

Estibaliz Aldeiturriaga Amuriza

Hernani

10 ordezkatutako botoak

Koro Etxeberria Tolosa

Koro Etxeberria Tolosa

Hernani

10 ordezkatutako botoak

Jesús Zaballos  de Llanos

Jesús Zaballos de Llanos

Lasarte-Oria

9 ordezkatutako botoak

Jon Antxordoki Rekondo

Jon Antxordoki Rekondo

Lasarte-Oria

9 ordezkatutako botoak

Koldo Errondosoro Domínguez

Koldo Errondosoro Domínguez

Pasaia

8 ordezkatutako botoak

Izaskun Gómez Cermeño

Izaskun Gómez Cermeño

Pasaia

8 ordezkatutako botoak

Jexux Leonet Elizegi

Jexux Leonet Elizegi

Presidenteordea

Oiartzun

10 ordezkatutako botoak

Jorge Segurado Iriondo

Jorge Segurado Iriondo

Gorduilozaina

Urnieta

6 ordezkatutako botoak

Lur Etxeberria Gurrutxaga

Lur Etxeberria Gurrutxaga

Usurbil

6 ordezkatutako botoak

Miguel Ángel Sánchez Antúnez

Miguel Ángel Sánchez Antúnez

Lezo

6 ordezkatutako botoak

Aitor Güemes Oyarbide

Aitor Güemes Oyarbide

Astigarraga

6 ordezkatutako botoak

Ordezkari bakoitzari dagokion boto-kopurua honela kalkulatzen da: dagokion biztanleriaren milarena (adibidez, Donostiaren kasuan 186,665) ordezkari kopuruen artean zatituz (4).

  • Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

    Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

    Presidentea

    Donostia

    47 ordezkatutako botoak

  • Jaione Hervás Sáez de Arregui

    Jaione Hervás Sáez de Arregui

    Donostia

    47 ordezkatutako botoak

  • Marisol Garmendia Beloki

    Marisol Garmendia Beloki

    Donostia

    47 ordezkatutako botoak

  • Miguel Ángel Díez Bustos

    Miguel Ángel Díez Bustos

    Donostia

    47 ordezkatutako botoak

  • Bernardo Lemos Taberna

    Bernardo Lemos Taberna

    Errenteria

    20 ordezkatutako botoak

  • José Manuel Ferradás Freijo

    José Manuel Ferradás Freijo

    Errenteria

    20 ordezkatutako botoak

  • Estibaliz Aldeiturriaga Amuriza

    Estibaliz Aldeiturriaga Amuriza

    Hernani

    10 ordezkatutako botoak

  • Koro Etxeberria Tolosa

    Koro Etxeberria Tolosa

    Hernani

    10 ordezkatutako botoak

  • Jesús Zaballos  de Llanos

    Jesús Zaballos de Llanos

    Lasarte-Oria

    9 ordezkatutako botoak

  • Jon Antxordoki Rekondo

    Jon Antxordoki Rekondo

    Lasarte-Oria

    9 ordezkatutako botoak

  • Koldo Errondosoro Domínguez

    Koldo Errondosoro Domínguez

    Pasaia

    8 ordezkatutako botoak

  • Izaskun Gómez Cermeño

    Izaskun Gómez Cermeño

    Pasaia

    8 ordezkatutako botoak

  • Jexux Leonet Elizegi

    Jexux Leonet Elizegi

    Presidenteordea

    Oiartzun

    10 ordezkatutako botoak

  • Jorge Segurado Iriondo

    Jorge Segurado Iriondo

    Gorduilozaina

    Urnieta

    6 ordezkatutako botoak

  • Lur Etxeberria Gurrutxaga

    Lur Etxeberria Gurrutxaga

    Usurbil

    6 ordezkatutako botoak

  • Miguel Ángel Sánchez Antúnez

    Miguel Ángel Sánchez Antúnez

    Lezo

    6 ordezkatutako botoak

  • Aitor Güemes Oyarbide

    Aitor Güemes Oyarbide

    Astigarraga

    6 ordezkatutako botoak

  • Ordezkari bakoitzari dagokion boto-kopurua honela kalkulatzen da: dagokion biztanleriaren milarena (adibidez, Donostiaren kasuan 186,665) ordezkari kopuruen artean zatituz (4).

     

    Administrazio-Kontseilua

    Mankomunitatea da Aguas del Añarbe-Añarbeko Urak, SA sozietatearen akziodun bakarra, eta honek bi gobernu-organo ditu: Batzar Nagusia (Mankomunitatearen Batzarra osatzen duten kideek osatua) eta Administrazio-Kontseilua, gaur egun sozietatearen Batzar Nagusiak izendatutako bederatzi kontseilariz osatua.

     

    Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

    Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

    Presidente

    Izaskun Gómez Cermeño

    Izaskun Gómez Cermeño

    Koldo Errondosoro Domínguez

    Koldo Errondosoro Domínguez

    Jexus Leonet Elizegi

    Jexus Leonet Elizegi

    Presidenteorde

    Jesús Zaballos de Llanos

    Jesús Zaballos de Llanos

    José Manuel Ferradás Freijo

    José Manuel Ferradás Freijo

    Miguel Ángel Díez Bustos

    Miguel Ángel Díez Bustos

    Jaione Hervás Sáenz de Arregui

    Jaione Hervás Sáenz de Arregui

    Jon Antxordoki Rekondo

    Jon Antxordoki Rekondo

    • Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

      Jaime Domínguez-Macaya Laurnaga

      Presidente

    • Izaskun Gómez Cermeño

      Izaskun Gómez Cermeño

    • Koldo Errondosoro Domínguez

      Koldo Errondosoro Domínguez

    • Jexus Leonet Elizegi

      Jexus Leonet Elizegi

      Presidenteorde

    • Jesús Zaballos de Llanos

      Jesús Zaballos de Llanos

    • José Manuel Ferradás Freijo

      José Manuel Ferradás Freijo

    • Miguel Ángel Díez Bustos

      Miguel Ángel Díez Bustos

    • Jaione Hervás Sáenz de Arregui

      Jaione Hervás Sáenz de Arregui

    • Jon Antxordoki Rekondo

      Jon Antxordoki Rekondo

       

      arrow download

      Organigrama

      PDF deskargatu

      arrow download

      Mankomunitatearen eta AUSAren arteko hitzarmena

      PDF deskargatu

       

       

      50 URTEKO HISTORIA

      Añarbe ibaiaren urtegiko uren udal mankomunitatea” 1968. urtean sortu zen, edateko uraren hornidura sistema orokor bat osatzeko xedearekin; ondoren hondakin-uren saneamendura eta arazketara zabaldu zena…

      Irakurtzen jarraitu

       
      Top